Kiegyensúlyozott táplálkozással, pihenéssel és mozgással elkerülhető a tavaszi fáradtság
június 03. | Egészség
A változatos, vitamindús, tudatosan összeállított étrend, a rendszeres testmozgás és a minőségi, 8 órás alvás a leghatékonyabb módja annak, hogy elkerüljük a tavasszal jelentkező kimerültséget, más néven a tavaszi fáradtságot.
7 tipp, hogy frissen induljon a nap!
január 02. | Érdekességek
Az alábbi tanácsok segítenek, hogy frissen és energikusan vághassunk neki a napnak!
Ezek a bioritmus felborulásának jelei és következményei! Mutatjuk, hogyan orvosolhatod!
szeptember 26. | Egészség
A cirkadián ritmuszavar okai, leggyakrabban előforduló típusai és gyógyítása
Kihagyjuk vagy sem a vacsorát a jó alvás érdekében?
augusztus 22. | Egészség
A szakértők egybehangzó véleménye, hogy lefekvés előtt pár órával már nem ajánlatos nehéz, zsíros ételeket magunkhoz venni, mert megterheli az emésztőrendszert és nem hagyja pihenni a szervezetet. De mi a helyzet akkor, ha túl későre csúszik a vacsora, ám úgy érezzük, muszáj valamit ennünk, mert nagyon éhesek vagyunk? Melyik előnyösebb az alvásunk minőségére nézve: ha kihagyjuk a vacsorát és korgó gyomorral fekszünk le vagy ha mégis eszünk valamit?
Ne együnk későn. Mutatjuk, mit okozhat!
augusztus 15. | Egészség
Étkezéseink időpontja befolyásolhatja, mikor éhezünk meg ismét, éppen ezért akik későn lakmároznak, nem járnak jól – derül ki egy friss tanulmányból.
7 tipp, hogyan vészeljük át a forró nyári napokat a babával
június 30. | Egészség
A nagy hőség a babákat még jobban megviseli, mint a felnőtteket. Éjszakai ébredések, étvágytalanság, nyűgösség kíséri a napjainkat ilyenkor, ami mindkét félnek nagyon megterhelő. Kánikula tippek következnek, amik segítenek átvészelni a hőség okozta kellemetlenségeket mind a szülőnek, mind a babának.
Már megint front van, fáj a fejem és nem tudok aludni!
május 23. | Egészség
A frontérzékenység egyénenként különböző formában jelentkezhet. Van, aki a hidegre, más inkább a melegre reagál érzékenyebben és a tünetek is nagyon eltérőek lehetnek. Sokan panaszkodnak ilyenkor migrénes fejfájásra, koncentrációs zavarokra és alvásproblémákra is.
Génmutáció okozza, ha elég a 6 óra alvás
december 27. | Érdekességek
Ne keresse tovább az okát, miért van az, hogy egyesek akár 4-6 óra alvással is beérik, másoknak meg 10 óra sem elég! Egy friss kutatás szerint egy génmutációtól függ, mi melyik csoportba tartozunk.
Az alvási szokásaink is számítanak, ha a stroke megelőzéséről van szó!
november 15. | Egészség
A stroke tünetei nem mindig átütő erővel jelentkeznek, mégis életet menthet, ha komolyan veszik, hiszen akár a szélütést megelőző átmeneti iszkémiás roham is állhat a rosszullét hátterében.
A legtöbb felnőtt nem alszik eleget
szeptember 01. | Egészség
Sajnos a legtöbb felnőtt nem alszik eleget, pedig az alváshiány az egészségünkben is súlyos kárt tehet. Összegyűjtöttük azokat a jeleket, amelyek arra utalnak, hogy Önnek is több alvásra lenne szüksége! A Psychology Today cikke
A 7 leggyakoribb alvászavar
május 26. | Egészség
Ezek a legtipikusabb alvásproblémához vezető okok és így kezelhetők
Csak 16 perc, de az egészségünk múlhat rajta!
április 26. | Egészség
Azzal eddig is tisztában voltunk, hogy az alvás mennyisége és minősége egyaránt fontos tényezője egészségünk megőrzésének. Egy új kutatás azonban arra is felhívta a figyelmet, hogy már 16 perccel kevesebb alvás is veszélyt jelenthet az immunrendszerünkre, testi-szellemi fittségünkre.
Ezért életbevágó, hogy eleget aludjanak a kamaszok!
március 01. | Egészség
A serdülőkor nem csupán a látványos testi változások, de a személyiség alakulásának emblematikus korszaka is egyben. A tiniknek kezd kialakulni saját világlátásuk, érdeklődési körük, stílusuk. Szeretnek lázadni, és olyan dolgokat tenni, amivel bizonyítják, ők önálló, a szüleiktől független emberek és ezzel gyakran kergetik „őseiket” a kétségbeesésbe. Ilyen például az alvás kérdése is. A tinik többsége ugyanis felesleges időpocsékolásnak tartja az éjszakai pihenést, amely – úgy gondolják - értékes órákat vesz el tőlük.
A 6 leghatékonyabb stresszoldó módszer
február 04. | Általános
Egyre többünket érintenek a túlhajtott életmód, a stressz, a napirend hiánya és a nem megfelelő táplálkozás következtében kialakuló problémák. Ingerültek vagyunk, fáradtak, alvásproblémákkal és pszichoszomatikus valamint az életmódunk következményeként kialalakuló civilizációs betegségekkel küzdünk. Lassítsunk és figyeljünk magunkra! A testünk meghálálja!
7 módszer a járványhelyzet miatt kialakuló fásultság, alvászavar és kiégés-érzés leküzdésére
november 12. | Egészség
Egyre többen panaszkodnak a régóta tartó járvány miatti fásultságról, motiválatlanságról, ingerültségről és alvásproblémákról. Nem is csoda, hiszen a munka, a stressz ellenpólusának számító minőségi pihenés lehetetlenedett el már jó ideje: se szórakozni nem mehetünk, se a barátainkkal nem találkozhatunk és még utazni is tilos.
Ön is a „hétvégén majd kialszom magam” elvét vallja? Ezért ne tegye!
szeptember 30. | Egészség
A szakértők szerint egy felnőtt napi alvásigénye 7-9 óra. Ez az az alvásmennyiség, amelyet minden nap biztosítanunk kell a testünknek ahhoz, hogy jól működjön. És van egy rossz hírünk: a kimaradt alvásórák nem pótolhatók!
Itt a magyarázat, miért egészségesebbek a korán fekvők az éjszakázóknál!
január 21. | Egészség
Az éjszakázás negatívan hat az általános egészségi állapotra, számos krónikus betegség kialakulásának kockázatát növeli drasztikusan, de nem csak az alváshiány miatt! Íme a legújabb kutatások eredményei!
Melyiket válasszam az alvásproblémámra: gyógynövényt vagy gyógyszert?
november 05. | Egészség
Mi okozhat alvásproblémát? Mikor kell orvoshoz fordulni és milyen esetben elegendő a növényi hatóanyagot tartalmazó készítmény? Cikkünkben megtalálja a válaszokat!
A váltott műszak veszélyei
március 05. | Egészség
Egy új kutatás szerint nagyobb az esélye a diabétesz kialakulására azoknak, akik váltott műszakban dolgoznak!