+36 /70/ 352 9500
info@sleepwell.hu

1192. Budapest, Drágfy köz 1.

A 7 legkiválóbb alvást segítő gyógynövény

Érdekességek - Gyógynövények, melyek garantáltan nyugtató hatásúak és zavartalan éjszakai pihenést biztosítanak.


A következő gyógynövényekből készült teák folyamatos fogyasztása nem okoz hozzászokást, stresszes élethelyzetekben pedig fogyasszuk kúraszerűen!

1, Citromfű

Kitűnő idegerősítő, nyugtató, altató, görcsoldó. Vizeletkiválasztó, szélhajtó és izzasztó hatása is van. Nyugtatja a méhet, a szívideget, a gyomor- és emésztőrendszert. A citromfűből készített tea nagyon kellemes ízvilágú, nyugtató és stresszoldó hatású. Nincs káros mellékhatása, korlátlan ideig lehet fogyasztani. Az esti órákban érdemes meginni belőle egy csészényit, de arra ügyeljünk, hogy ne közvetlenül lefekvés előtt fogyasszuk, mert vizeletkiválasztó hatása miatt éjszaka többször fel kell kelni.

2, Orbáncfű

Az orbáncfű teát antidepresszánsként, általános hangulatjavítóként, stresszoldóként, nyugtatóként is alkalmazhatjuk, de immunrendszer erősítő tulajdonsággal is bír. Gyógyteát forrázással készítsünk belőle! Álmatlanságra, depressszióra, idegi panaszokra napi egy csészével ajánlott belőle fogyasztani, az esti órákban. 6 hétig szabad folyamatosan inni, utána 6 hét szünetet kell tartani. Vérhígító mellé nem ajánlott, és azt is tudni kell, hogy a fogamzásgátló tabletták, antidepresszánsok, nyugtatók, epilepszia ellenes és fájdalomcsillapító gyógyszerek hatékonyságát csökkenti.

3, Macskagyökér

Az egyik legjobb hatékonyságú nyugtató teát a macskagyökérből készítik. A macskagyökér úgy segíti a nyugodt alvást, hogy mellette nincs semmilyen mellékhatása. Az enyhébb alvászavarokban szenvedők problémáját teljesen megszűntetheti, emellett enyhíti a görcsöket és elősegíti a megfelelő emésztést is. Leginkább teaként érdemes fogyasztani, de csak kúraszerűen, állandó fogyasztása nem javasolt!

4, Kamilla

A kamilla egy nagyon sokoldalú gyógynövény, sok problémára jelent gyógyírt, pihentető és nyugtató hatása csak néhány ezek közül. Ha nehezen jön álom a szemünkre, igyunk egy csésze kamillateát közvetlenül lefekvés előtt. Ez a gyógynövény segít enyhíteni a feszültséget és a szorongást. Ha nem filteres változatot, hanem valódi kamillavirágzatot használunk, ügyeljünk rá, hogy fedjük le a teát, hogy megtartsa gyógyhatását.

5, Levendula

A levendula virágából készült tea idegnyugtató, altató hatású. Forrázatával meg lehet szüntetni az ideges szívdobogást, valamint migrént, szédülést, melankóliát is gyógyít. Vízhajtó hatása is van, ezért akárcsak a citromfű esetében, a levendula tea fogyasztására is igaz, hogy közvetlenül lefekvés előtt már ne igyunk belőle! A levendula illóolaj szájon át vagy belélegezve a szorongásos kórképek, alvászavarok biztonságos szerének tekinthető. Belsőleg azonban csak a gyógyszerkönyvi, ellenőrzött minőségű levendulaolaj használható!

6, Golgotavirág

A citromfűnél jóval erősebb nyugtató és altató hatással bír a golgotavirág, melyet már ősidők óta használnak erre a célra. Nagy előnye, hogy nem okoz reggeli kábultságot. Fogyaszthatjuk tea vagy kapszula formájában. A golgotavirág – kizárólag orvosi felügyelettel – depresszió kezelésére is ajánlott.

7, Komló

A komló azon kívül, hogy a sör fontos alkotóeleme, egyike a leghatékonyabb altató hatású gyógynövényeknek, mert segít csökkenteni a nyugtalanságot, az álmatlanságot és a szorongást. Az egyik legnépszerűbb használata az, amikor megtöltünk egy párnát komlóval, és a fejünk alá tesszük.

 

 

Sleepwell - 2022 november 22.
 

 

Önnek megfelelő az alvása? Biztos benne!?

Aluszékony? Napközben nincs energiája és állandóan fáradtnak érzi magát? Lehet, hogy alvászavar okozza a problémáit! Ezek azok a tünetek, amelyekkel érdemes orvoshoz fordulni!

Ezek az alváshiány negatív hatásai!

A statisztikák szerint az emberek csaknem harmada szenved alvászavarban, de alváshiánya ennél jóval többnek van! Pedig az alváshiány nagyon alattomos, mert hosszú távon az egészségünket teljes alááshatja.