+36 /70/ 352 9500
info@sleepwell.hu

1192. Budapest, Drágfy köz 1.

Blog

Blogunkban nem csak alvászavarral, alvásvizsgálattal kapcsolatos cikkeket talál, hanem egészségmegőrzés témában is hasznos tanácsokkal látjuk el Önt és családját! Szakembereink nagy hangsúlyt fektetnek a betegségmegelőzésre, a testi, lelki, mentális jólét fenntartására, ehhez értékes információkat, tippeket nyújtunk.


Így teheti tönkre a folyamatos netezés az egészségünket!

Az elektronikus eszközök túlzott és éjszakai használata kimondottan káros az egészségre, az agyra és az idegrendszerre. A sok netezés, mobilozás nem csak az éjszakáinkat teheti tönkre, de teljesen átállíthatja a napirendünket és rossz hatással van a cirkadián ritmusunkra is.

Így hat a testünkre a kevés alvás!

Ezért nem szabad alulértékelni az alvás fontosságát!

8 természetes alvássegítő praktika kicsiknek és nagyoknak

Mennyi egy egészséges kisgyerek alvásigénye? Miért nem tud elaludni? Összegyűjtöttünk pár természetes módszert, hogy az elalvás könnyen menjen!

Miért pisil be éjszaka a gyermekem?

Az éjszakai ágybavizelés lehetséges okai

A váltott műszak veszélyei

Egy új kutatás szerint nagyobb az esélye a diabétesz kialakulására azoknak, akik váltott műszakban dolgoznak!

Kisebb az esélye a mellráknak, ha korán kel!

Azok a nők, akik minden reggel korán kelnek, a mellrák alacsonyabb rizikójával néznek szembe – derítette ki egy nemrég publikált kutatás.

Rosszul alvó gyerekből rosszul alvó felnőtt válik?

Kutatások szerint azok a gyerekek, akiknek alvási problémájuk van, nagy valószínűséggel felnőtt korban sem lesznek igazán jó alvók.

A titokzatos REM-alvás

Az alváskutatás máig kevéssé feltérképezett területe a REM-fázis, amely egy nyolcórás alvás közben több etapban összesen másfél órát tesz ki. Míg a mélyalvásról (az úgynevezett non-REM fázisról) már sok ismeretet felhalmozott a tudomány, a lehunyt szemhéj mögötti apró szemmozgásokról elnevezett REM kutatása csak az alternatív tudatállapotokra nyitott hatvanas-hetvenes években virágzott. A laikusok a REM-fázist, nem is helytelenül, az álmodással kapcsolják össze, de ennél összetettebb a kérdéskör.

Segíthet-e az alvásfigyelő applikáció?

Egyre több olyan applikáció létezik, melynek célja a prevenció, egészségmegőrzés. Segítségükkel számolhatjuk a bevitt kalóriát, a megtett lépéseket, folyamatosan ellenőrizhetjük a pulzusunkat, vérnyomásunkat. Okostelefonunkra már letölthetők alvásmérő- és elemző appok is, melyek azzal kecsegtetnek, hogy mérik alvásunk minőségét.